Конечно, комплетната листа на адвокати и адвокати на Филипините

Порано блог зборуваше за потребата за конечен список на адвокати и адвокатски на Филипините. Тоа беше пред само една недела и ние се задоволи со список на неодамнешни членови на Филипините Бар. Но чуда на технологијата ни овозможи да се логирате тек на адвокатите на Филипините Врховниот суд до 2003 година, со листи на адвокати од истиот сајт 2004-2009, наредени по азбучен ред за лесно пребарување со користење на Microsoft Excel. Основният списък никој случај не е непогрешимо натпреваруваат листа како што вклучува правници и адвокати кои веројатно може да се починат веќе или не може да биде активно практикување закон. Читателите може да кликнете на следниот линк само за информативни цели, но се охрабруваат да побараат официјална сертификација од страна на Врховниот суд на Филипини или Интегрирана Бар на Филипините, доколку тие се сомневаат во ингеренциите на одредена адвокат. Ние сме возбудени за овој развој, но ние имаме иднина и доста амбициозни планови за излегувањето со листа на адвокати и адвокатски на Филипините на добро стои со двете Филипините Врховниот суд и Интегрираниот Бар на Филипините, помалку оние кои го положиле на конечната пресуда и дефинитивно плевене од оние кои дури и не помине на Филипините бар, но кои се поминува се како адвокати и адвокатски.

Кликнете подолу:

Комплетна листа на Филипините адвокатите и адвокатите актуализирани, за да 2014

Комплетна листа на адвокатите во Филипини актуализирани, за да 2013

(За да ги видите имињата на адвокатите примен во бар 2010 година, ве молиме погледнете го посебен список на овој блог)

Комплетна листа на адвокатите во Филипини

Доля

13 Responses to "Конечно, комплетната листа на адвокати и адвокати на Филипините"

 1. Данска Says:

  Здраво Сер:

  Добър ден.

  Можете да го вклучите ролна број адвокат во Основният списък на правници во Филипини?

  Благодарение,

  Дания

 2. admin вели:

  Здраво:
  Тоа е многу добар предлог. Ние сериозно ќе се погледне во него.
  Ви благодарам.

 3. ЛАВ вели:

  Здраво,

  Јас ја преземале на листата на адвокати и Сум проверил дека имало двајца адвокати во листата, кои биле активни, но ни измамени. Ние сме нивните клиенти пред и тие самите побараа петиција такси, но никогаш не слушнале од нив знаело. Кои се работите би можеле да направите за да добиете нашите пари назад од нив или да ги поднесат до ИБП?

  Благодарение,

  Лев

 4. Мед Says:

  Преземање ќе престане да на 70% и тоа покажува датотека грешка; серверот е ресетирање итн листа навистина ќе ни помогне да првично се провери адвокати. Може да ви ја е-маил до мене, наместо на дадената адреса? Фала многу.

 5. admin вели:

  Ви благодариме за пишување во. Ние тестирани на линкот и изгледа да се работи во ред со нашите сервери. Ве молиме имајте предвид дека списокот е "само за читање" Датотека со безбедносни карактеристики така што не може да бидат променети кога се симне.

 6. admin вели:

  Здраво Лав:

  Тужи нив и пријавите злодела со интегрираната Бар на Филипините. Тие се срам за професијата и треба да се погодени од листата. Имајте на ум дека, сепак, на листата е тоа што на сите адвокати и адвокати кои се примени на Филипините Бар. Но вашето писмо ги изведува добро точка, со тоа што треба да има список на адвокати и адвокатски на Филипините кои или се лишены права или кои биле дисциплинирани од страна на Врховниот суд. Тоа треба да биде пократок список, се надевам. Ви благодарам за вашето писмо. Ние ќе се погледне во ситуацијата и да видиме дали можеме да се излезе со овој "краток список".

 7. Вера pamalias Says:

  Отидов до канцеларијата на Атты. Рамиро Осорио во Batasan, Кезон Сити, но во канцеларија не е веќе таму. Јас би сакал да добие заверена копија од моите документи, бидејќи рудникот биле изгубени во Манила. Такси не беа во можност да контактираат со мене во она. Може да ми обезбеди нова адреса и број за контакт на овој почетен адвокат ве молам?
  Јас со задоволство ќе го ценат тоа полза за морам да достават овие копии на КК МТВ во 10 дена од денес.
  Можете да ме најдете на 09208031989. Јас сум од Давао Сити.

 8. РИЦ Says:

  Привет, јас би сакал да знам дали на листата тука сите се потврди заклетва киднапери од листата на Врховниот суд или се тие на листата на адвокати, како на листата на правосуден испит минувачи

  благодарност

 9. Елејн Says:

  Привет Господине,

  Јас само сакав да прашам дали ова е комплетната листа на сите Адвокатите вклучувајќи 2010 година? :) Ако еден човек кој тврди дека е Адвокат не е во листата, тоа е безбедно да се претпостави дека некој е претендира да биде адвокат? Ве молам дозволете ми да знам? Ви благодарам многу! :)

  Со почит,
  Елејн

 10. адвокат. rizalee Химена-Анџелес вели:

  може јас предлагам, исто така, што ќе ги додадете на тековната адреса, или барем припадност. Јас само имаше средба со определен закон канцеларија за случај што беше доставено до мене. Се јавив до проверка на гранка каде што тој адвокатска канцеларија, наводно, поднесоа случајот и персонал одби да ми даде детали и рече јас не звучи како адвокат, па дури и ми се потсмеваа. јас сум тужба против тоа лице, но јас навистина не знам дали адвокат го нарекол е навистина адвокат или дека тој не знае за тоа, па јас би сакал да стапат во контакт со него, за да биде фер со него. име дадено е само прекар плус презиме. благодарност.

 11. Diedre Faulstich Says:

  еј, јас се добие дека вашиот веб-сајт е неверојатно поучно и корисно и бевме заинтересирани, ако не може да има можност за стекнување Повеќе статии или блог постови, како оваа на вашиот веб-сајт. Ако сте подготвени да ни помогнат надвор, ние ќе бидеме подготвени да ви надомести ... Со почит, Diedre Faulstich

 12. Ариел Agasan Says:

  Тоа ќе биде многу корисно ако може да излезе со листа на лишены права адвокати и оние кои биле дисциплинирани. Ова ќе биде силен потсетник за адвокати за да се задржи на благородноста на професијата и се заштитат себе си од јавен срам, ако тие го прават некои нешто глупаво. Тоа ќе биде пречка за корумпираните лекар да плен на нивните невини плен и, исто така, предупредување за некој вид на потенцијалните клиенти кои сака да се вработи на услугите на оние во правната професија.

 13. Асусена Says:

  саламат PO при mayroong сајт н Kagaya нито. да побара ко ЛНГ PO kapag ка приватни адвокат MGA magkano анг kanilang hinihingi? саби татко PO КЦ нг ко galing PO са ПАО Ун адвокат н kinuha нила Касо анг лаки N милиони нг hinihinging Пера можен рок ба iyon?

Оставете Одговор